WhatsApp’ın çıldırtan özelliği değişiyor!

WhatsApp’ın çıldırtan özelliği değişiyor!

ABONE OL
Nisan 3, 2022 21:07
WhatsApp’ın çıldırtan özelliği değişiyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WhatsApp kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı özelliklerden birisi kuşkusuz sesli iletiler. Kayıt yapıp ileti atarken yapılan kusurlar, sohbet dışı oynatma üzere özelliklerin olmaması nedeniyle WhatsApp kullanıcıları sesli ileti özelliğinde sorun yaşıyordu. Lakin yeni güncellemeyle bu yanlışlara son verilecek. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in de sesli bildirilerdeki yeni özellikler için Facebook hesabından bir gönderi paylaştı.

SESLİ İLETİLER BAŞTAN DEĞİŞİYOR!

WhatsApp, yaptığı açıklamada sohbet dışında bir sesli ileti dinleme ve sesli iletileri 1,5 kat yahut 2 kat süratte oynatma üzere birçok yeniliği duyurdu.

WhatsApp’ın sesli bildiri özelliklerinin tamamı ise şöyle sıralandı:

Sohbet Dışı Oynatma: Çoklu misyonları yerine getirebilmek yahut başka bildirileri okuyup yanıtlayabilmek için sohbet dışında bir sesli bildiri dinlemeyi sağlıyor.

Kaydı Duraklat/Kayda Devam Et: Sesli bildiri kaydederken, kaydı duraklatma ve devam etme imkanı sunuyor.

Dalga Biçimi Görselleştirme: Kaydı takip etmeye yardımcı olmak ismine geliştirilmiş bu yenilik, sesli iletide sesin görsel bir temsilini gösteriyor. Bu ufak bir estetik gelişme.

Taslak Önizleme: Bir sesli iletisi göndermeden evvel dinlemeyi sağlıyor.

Oynatmayı Hatırla: Bir sesli ileti dinlenirken duraklatıldığında, sohbete dönüldüğü takdirde kalınan yerden devam etme imkanı veriyor.

İletilen İletilerde Süratli Oynatma: Hem olağan hem de iletilen bildirileri daha süratli dinlemek için sesli bildirileri 1,5 kat yahut 2 kat süratte oynatmayı vadediyor.

Yeni sesli bildiri özellikleri, önümüzdeki haftalarda tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacak. Aslında bu özellikleri kimi kullanıcılar bir müddettir kullanıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.