Ukrayna lideri ateş püskürdü! ‘Rus petrolünü boykot edin’

Ukrayna lideri ateş püskürdü! ‘Rus petrolünü boykot edin’

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, işgalci Rus güçleriyle ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Ukrayna lideri Bu dünyada huzur bulacakları tek yer mezarları olacak dedi. Ukrayna lideri ayrıca Rus petrolünün boykot edilmesi için çağrı yaptı.

ABONE OL
Mart 7, 2022 21:00
Ukrayna lideri ateş püskürdü! ‘Rus petrolünü boykot edin’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zelenskiy dün yaptığı açıklamada Vinnitsia’daki sivil havalimanının Rus hava saldırıları sonucu tamamen kullanılamaz hale geldiğini duyurdu. Ardından sosyal medyada yayımladığı bir videoda Zelenskiy, dünya liderlerine bir kez daha “uçuşa yasak bölge” çağrısında bulundu ve savaş uçağı talebini şu sözlerle yineledi:

“Biz insanız ve bizi korumak, insanları korumak sizin insani göreviniz. Ve bunu yapabilirsiniz. Eğer bunu yapmazsanız, en azından bize kendimizi korumamız için savaş uçağı vermezseniz, bundan tek bir sonuç çıkabilir: Siz de bizim yavaş yavaş ölmemizi istiyorsunuz demektir.”

‘SİZİ BAĞIŞLANMA DEĞİL KIYAMET BEKLİYOR’

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, bugün yaptığı ilk konuşmada, ülkesindeki yıkımdan ve halkının karşı karşıya olduğu acılardan bahsederken Batı’yı daha fazlasını yapmaya çağırdı ve “Affetmeyeceğiz. Unutmayacağız ‘Topraklarımızda yaşanan bu savaşta vahşete imza atan herkesi cezalandıracağız” dedi.

Ukrayna lideri ateş püskürdü Rus petrolünü boykot edin

Tonunu sertleştiren Zelenskiy şöyle devam etti: “Ukrayna, şehirlerimizi, insanlarımızı, topraklarımızı bombalayan, roket atan bütün aşağılık insanları bulacak. Bu dünyada size mezardan başka huzurlu yer kalmayacak.

Sözlerine “Tanrı affetmeyecek” diye devam eden Ukrayna lideri, “Ne bugün ne yarın. Bağışlanma yerine kıyamet gününü yaşayacaklar. Bundan eminim” ifadelerini kullandı. Tanıklara göre, bu konuşmanın yapıldığı saatlerde Kiev’in başkentinin yaklaşık 25 km kuzeybatısındaki Irpin kasabasında, bölgedeki şiddetli çatışmalarda siviller sığınaklara koştu.

‘ONLAR AKILLARINI KAYBETTİYSE, BİZ DE KORKUMUZU KAYBEDECEĞİZ’

Zelenskiy daha sonra bir konuşma daha yaptı ve Rus petrolünü boykot çağrısında bulunarak Rus petrolü ve petrol ürünlerinin satın alınmamasını istedi. “Onlar akıllarını kaybediyorsa, biz de korkumuzu kaybedeceğiz. Vatanımızı savunacağız” ifadelerini kullanan Ukrayna lideri, “İnsanların yaşadığı yerlere füze atıyorlar. Bu, sadece terördür. Bunun başka bir açıklaması yok. Daha ne kadar insanın ölmesi lazım. Siz bu yardımı Ukrayna’ya değil, kendinize yapacaksınız” dedi.

‘BİZİM BAYRAĞIMIZDA KAN YOK’

Zelenskiy ayrıca, “Biz bayrağımızı savunuyoruz. Mavi ve sarı bayrağımızı savunuyoruz. Biz, bu bayrakla çok zafere vardık. Ama asla bu bayrakla başka bir ülkeye saldırmadık, başka insanları öldürmedik. Bizim bayrağımızda kan yok ve asla kara bir leke de olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Putin'in yürüyüşünde dikkat çeken detay! KGB ile bağlantısı olabilir İlgili Haber Putin'in yürüyüşünde dikkat çeken detay! KGB ile bağlantısı olabilir Rus resmi televizyonu gösterdi! 'Her yükseklikten vurabiliyor' İlgili Haber Rus resmi televizyonu gösterdi! 'Her yükseklikten vurabiliyor' Rus izleyiciler neye uğradığını şaşırdı! Televizyon ekranları bir anda karardı... İlgili Haber Rus izleyiciler neye uğradığını şaşırdı! Televizyon ekranları bir anda karardı… Ukrayna: Rus savaş gemisi Karadeniz'de batırıldı İlgili Haber Ukrayna: Rus savaş gemisi Karadeniz'de batırıldı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.