Türkiye-ABD ortasında kritik görüşme! Dikkat çeken ‘F-16’ ayrıntısı
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • Türkiye-ABD ortasında kritik görüşme! Dikkat çeken ‘F-16’ ayrıntısı

Türkiye-ABD ortasında kritik görüşme! Dikkat çeken ‘F-16’ ayrıntısı

ABONE OL
Temmuz 3, 2022 05:00
Türkiye-ABD ortasında kritik görüşme! Dikkat çeken ‘F-16’ ayrıntısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

NATO Zirvesi ve kabul edilen Yeni Stratejik Konsept değerlendirildi. Tepe marjında iki ülke başkanının olumlu bir havada gerçekleştirdikleri görüşmeden duyulan memnuniyet lisana getirildi.

F-16 KONUSUNDA İLERLEME SAĞLANMASI İKİ ÜLKENİN ÇIKARLARINA HİZMET EDİYOR

Türkiye- ABD münasebetlerinin karşılıklı hürmet ve anlayış temelinde, ortak ve stratejik çıkarların temel alındığı bir tabanda ilerlemesi gerektiği söz edildi. Savunma sanayii alanında iş birliğinin ve F- 16 konusunda ilerleme sağlanmasının iki ülkenin çıkarlarına hizmet edeceği belirtildi.

Karadeniz üzerinden tahıl sevkiyatı için inançlı bir koridorun oluşturulması hususunda Türkiye’nin eforlarının takdirle karşılandığı söz edildi. Bu sevkiyatın muvaffakiyetle gerçekleşmesinin global besin güvenliği açısından stratejik ehemmiyet taşıdığına dikkat çekildi.

Ege ve Akdeniz mevzularında milletlerarası toplumun Türkiye’nin legal haklarına hürmet göstermesi gerektiğinin altı çizildi. Türkiye’nin ulusal güvenliğini, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini tehdit eden PKK/YPG ve DEAŞ dahil tüm terör örgütlerine karşı ayrım yapmaksızın kararlılıkla gayret edilmesi gerektiği vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.