TBMM’nin konut sahipliğinde göç ve mülteci konferansı

TBMM’nin konut sahipliğinde göç ve mülteci konferansı

ABONE OL
Haziran 20, 2022 07:09
TBMM’nin konut sahipliğinde göç ve mülteci konferansı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Parlamentolar Ortası Birlik İş birliğinde düzenlenen “Parlamentolar ve Göç ve Mültecilere Ait Global Mutabakatlar: Daha Güçlü Memleketler arası İş birliği Ve Ulusal Uygulama Nasıl Sağlanabilir?” konulu Global Parlamenter Konferansı Türkiye Büyük Millet Meclisinin mesken sahipliğinde 20-21 Haziran 2022 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da düzenlenecek. 

TBMM ve PAB İşbirliğinde Gerçekleştirilecek olan Global Parlamenter Konferansı, TBMM Lideri Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP, 53 ülkeden Senato ve Meclis Liderleri, Senato ve Meclis Başkanvekilleri ile milletvekillerinin yanı sıra milletlerarası kuruluşlar, göç konusunda çalışan uzmanlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının iştirakleriyle gerçekleşecek.

1889 yılında temelleri atılan PAB, Dünya üzerindeki ülkelerden 178’inin temsil edildiği en geniş kapsamlı parlamenter birlik niteliğini taşıyor.

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü ile tıpkı gün başlayacak olan Konferans, 2018 yılında kabul edilen Global Göç Mutabakatı ve Global Mülteciler Mutabakatının uygulanmasında kaydedilen ilerlemeyi ve daha güçlü kolektif, ikili ve ulusal aksiyonun önünde duran eski ve yeni zorlukların kıymetlendirilmesi ve deneyim alışverişi için kıymetli bir fırsat sunacak.

Çeşitli ülkelerden yerinden edilmiş süreksiz muhafaza altındaki dört milyondan fazla göçmene ve sığınmacıya mesken sahipliği yapan Ülkemizin deneyimlerinin paylaşılacağı Konferans, daha güçlü memleketler arası işbirliğini ve ulusal uygulamaları teşvik etmek üzere parlamentoların birlikte ve ferdi olarak yapabilecekleri temasları ve atabilecekleri somut adımları belirlemeyi amaçlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.