Samsun’da TEKNOFEST 2022 kapsamında çalışmalar sürüyor

Samsun’da TEKNOFEST 2022 kapsamında çalışmalar sürüyor

ABONE OL
Haziran 20, 2022 07:37
Samsun’da TEKNOFEST 2022 kapsamında çalışmalar sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temel amacı, ülkemizin yetişmiş nitelikli insan kaynağına katkı sunmak ve bu kapsamda ülkemizdeki ulusal teknoloji ekosistemini geliştirmek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği (TEKNOFEST), bu yıl Samsun’da düzenlenecek. Bu kapsamda Samsun’da şenliğe hazırlık için ağır bir çalışma yürütülüyor. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yazılı olarak yaptığı açıklamada “Büyükşehir Belediyesi TEKNOFEST 2022 hazırlıkları kapsamında Samsun Çarşamba Havalimanı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerine yer verildi.

TEKNOFEST’e birinci defa konut sahipliği yapmanın heyecanını yaşayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Kent Trafik Güvenliği projesinden, etraf düzenlemelerine kadar birçok alandaki çalışmalarını 30 Ağustos-4 Eylül ortasında düzenlenecek şenliğe yetiştirmeye çalışıyor.

Şu anda havalimanında yol alt ve üst yapısı, otopark alanları ve etraf düzenlemeleri için çalışmalar yürütülüyor. 

Konuyla ilgili Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, memleketler arası iştirak da beklediklerini belirtti ve şenliğin kente yakışır olması için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Ayrıca Demir, “Bu şenlik de kentimiz için hayli kıymetli bir fırsat. Milletvekillerimiz, Ondokuz Mayıs Üniversitemiz ve Samsun Üniversitemiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK’larımızla daima birlikte inşallah örnek bir tertibe konut sahipliği yapacağız. Kentimizin hem yurt içi hem de yurt dışı tanıtımındaki bu değerli fırsatı en güzel biçimde değerlendireceğiz” sözleriyle şenliğin Samsun için kıymetine vurgu yaptı.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.