Numan Kurtulmuş AK Parti iktidarının en büyük ihtilalini açıkladı
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • Numan Kurtulmuş AK Parti iktidarının en büyük ihtilalini açıkladı

Numan Kurtulmuş AK Parti iktidarının en büyük ihtilalini açıkladı

ABONE OL
Mart 31, 2022 21:02
Numan Kurtulmuş AK Parti iktidarının en büyük ihtilalini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber’de gündeme ait soruları yanıtladı.

Gündeme dair soruları yanıtlayan Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkanlar:

 “DİL ÜZERİNDEN BASKI PERİYODU BİTTİ”

Toplumun her bölümüne ulaştığımız görüşmeler yapıyoruz. Diyarbakır küllerinden tekrar ayağa kalkmış bir kent. Diyarbakır anneleri siyasi bir problem değildir. Keşke bütün siyasi partiler de gelip onların acısını paylaşsa. Herkes gönlünce ana lisanını kullanabilir. Lisan üzerinden baskı devranı bitti. 

İSTANBUL’DAKİ TARİHİ MÜZAKERE

Hem Ukrayna hem Rusya ile konuşabilme kabiliyetini canlı tuttuk. Biz bu bölgede savaş istemiyoruz. İkisi de dost ülkemiz. Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde müzakere masası kuruldu ve sürece katkı sağlandı. Bu bölgedeki rastgele bir çatışma bizi direkt etkilemektedir. En büyük dileğimiz bir an evvel kalıcı ateşkes ilan edilerek barışın sağlanmasıdır. 

” EZALARI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaş Avrupa’da çok önemli bir doğal gaz krizine neden oldu. Salgının getirdiği global problemler ve besin zincirlerindeki kırılmalar ekonomik açıdan dünyayı olumsuz etkiledi. Problemlerin farkındayız. Kahırları gidermeye çalışıyoruz. Meseleleri çözmek ismine sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. 

“SEÇİM BARAJININ DÜŞÜRÜLMESİ DEMOKRATİK BİR KARANIMDIR”

Seçim barajının düşürülmesi demokratik bir kazanımdır. ‘Artık oylar’ üzerinden sağlanan karın önüne geçildi. 2023 için kilit olan konu, gönlüne girmeyi başardığımız halkın gönlünden düşmememizdir. Biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Halkımızın gönlüne girmeyi sürdüreceğiz.

AK PARTİ İKTİDARININ EN BÜYÜK İHTİLALİ

Türkiye gezilerinde  ve seçim bölgelerinde yaptığımız seyahatlerde vatandaşa vaadetip de yapmadığımız şeyleri soruyoruz. Bize kelam verilip de yapılamayan çok küçük şeyler olduğunu söylüyorlar. AK Parti’nin yaptığı en büyük değişim zihniyet ihtilalidir. Eski statükonun değişmesini temin etmiştir.  Diyarbakır’da konuşuyoruz. Diyarbakır’ın gece bu saatlerinde faili meçhul cinayetler, beşerler nerede kimin öldürüldüğü, kim tarafından öldürüldüğünü aşikâr olmayan karanlık periyotlar vardı. Birçok şeyi hikmeti hükumet olan bir grup yanlış uygulamalar vardı, bunların hepsi ortadan kalktı. Kendisini, devletin, siyasetin sivilin üstünde gören bir zadegan sınıf vardı. Bunlar hem asker bürokrasisinin içerisinde hem de yargı bürokrasisinin içerisinde kelam konusuydu. Bunlar hükumetlerin aldığı kararları değiştirme gücünü kendilerinde bulurlardı. Hatta partileri kapatmayı kendilerinin bir hakkı olarak görürlerdi. Hatta gerekirse muhtıra vererek siyaseti hizaya çekmeyi kendileri için bir görev addederlerdi.

KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.