Kurtulmuş: Bizim bu coğrafyada güçlü ve ayakta durmaktan diğer bahtımız yok
  • 365 Gün Haber
  • Gündem
  • Kurtulmuş: Bizim bu coğrafyada güçlü ve ayakta durmaktan diğer bahtımız yok

Kurtulmuş: Bizim bu coğrafyada güçlü ve ayakta durmaktan diğer bahtımız yok

ABONE OL
Mart 26, 2022 21:01
Kurtulmuş: Bizim bu coğrafyada güçlü ve ayakta durmaktan diğer bahtımız yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Buluşmaları toplantısında, STK ve hemşeri dernekler bir ortaya geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Biz her vakit gittiğimiz kentlerde bu türlü toplantılar yapıyoruz. Bu türlü toplantılarda, salonu dolduran bireylere de kelam vermek bizler için çok kıymetlidir. Herkesi dinlemekten memnunluk duyuyoruz” dedi. Kurtulmuş, “Vekâlet savaşları ismi altında son 15 yıldır büyük güçlerin ellerini ataşe sokmadan maşalarıyla, terör örgütleriyle bölgeleri tekrar dizayn etme çalışmalarına acı bir biçimde şahit oluyoruz. Neler yaptığını görüyoruz. Bunun en büyük bedelini ödemiş ülkelerden biri de Türkiye’dir. Bu güçlerin silah verdikleri, lojistik dayanak verdikleri, istihbarat dayanağı verdikleri, hatta kendi başşehirlerinde siyasi takviyeler için imkan verdikleri terör kümelerinin Türkiye’nin nasıl başına bela olduğunu yaşayarak görüyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Dünyanın önümüzdeki tansiyon alanlarının, bütün coğrafyaların tam merkezinde Türkiye yer almaktadır.” diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Bizim bu coğrafyada güçlü ve ayakta durmaktan öteki bahtımız yoktur. Çok daha bütünleşmiş ve ortak noktada bir ortada olmamız gerekiyor. Her birimizin birebir gayeye yönelmesi gerekiyor. Hepimizin ortak gayesi güçlü bir Türkiye olmalıdır. Aslında Türkiye, değerli bir ivme yakalamıştır. Bu meşakkatler inşallah bir süre sonra geride kalacaktır. Yaşadığımız savaşta Türkiye’nin önderliğinde son bulacağını düşünüyorum. Türkiye’nin önlemez yükselişine de daima birlikte şahit olacağız.”

Ahmet Necdet Sezer’in nasıl cumhurbaşkanı olduğunu herkesin çok âlâ bildiğini belirten Kurtulmuş, “Allah’a çok şükür, kimin cumhurbaşkanı olacağı 2-3 kişinin karar verdiği vesayetten, milletin seçtiği cumhurbaşkanı günlerine geldik. Türkiye’nin güçlü bir biçimde ileriye gitmesini istemeyen ve çelme takmak isteyenler dün olduğu üzere bugün de olacaktır. Lakin biz bunlara karşın Türkiye’yi aydınlığa götürmemiz gerekiyor. Türkiye, kendi kökleriyle buluşmasını sağlamıştır. Bunun her alanda müspet yansımaları olduğunu görüyoruz. Bugün sahip olduklarımızı daha da ileriye götüreceğizdir” formunda konuştu.
Konuşmaların akabinde salondakilere kelam verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.