İş arayanlara inat, bu ilçe anonsla personel arıyor

İş arayanlara inat, bu ilçe anonsla personel arıyor

ABONE OL
Mart 10, 2022 21:02
İş arayanlara inat, bu ilçe anonsla personel arıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha yakın tarihe kadar işsizlik nedeniyle daima dışarıya göç veren Kavak’ta Belediye Başkanlığı vazifesine gelmesiyle birlikte istihdam yüklü çalışmalarıyla ilçesinde işsizliği bitme noktasına getiren Belediye Lideri İbrahim Sarıcaoğlu, ilçesinde anons ile emekçi aramaya başladı. Dokuma dalında her ay yaklaşık 100 kişinin istihdam edildiği Kavak’ta yeni faaliyete giren bir dokumacılık fabrikası, bünyesinde istihdam edeceği emekçi bulmakta zorluk çekince Belediye Lideri İbrahim Sarıcaoğlu, zabıta memurları ile belediye hoparlörlerinden anons yaptırarak fabrika için emekçi aramaya başladı. Zabıta tarafından belediye ses sistemi üzerinden ilçe geneline, “Özel bir şirkette çalıştırılmak üzere bay-bayan elemanlar alınacaktır” halinde yapılan anons bilhassa ilçede iş için bulunan yabancı konuklar üzerinde büyük bir şaşkınlık ve hayret oluşturdu.

“Dün gurbete giderken bugün hoparlörle emekçi arıyoruz” diyen Belediye Lideri İbrahim Sarıcaoğlu, ise şöyle konuştu:
“Halkımız işsizliğin ve gurbetin acısını çok çekti. Bu nedenle ilçemde istihdam alanları oluşturmak, Organize Sanayi Bölgemize yatırımcı çekmek için çok çalıştık. Halkımızla el ele, gönül gönüle yıllar süren çaba ve emeğin sonunda OSB’miz tümüyle doldu. Onlarca fabrikada gençlerimiz çalışıyor. Çok şükür işsizliği bitme etabına getirdik. Bugün de ilçemizde yatırım yapan bir dokumacılık fabrikası eleman muhtaçlığını karşılayamayınca bize geldi. Bizde kendisine yaptığımız anonsla dayanak olmaya başladık. Bu uygulamayı daha evvel de yaptığımız için halkımızda buna alışkın. Lakin tabi ki ilçemize yeni gelenler ya da konuk olarak bulunanlar bu türlü bir şey karşısında şaşırıyor. Aslında yaşadığımız bu olay ilçemizin nereden nereye geldiğini göstermesi bakımından çok kıymetli. Bu nedenle çok memnunuz. Artık geleceğe umutla bakan her alanda kalkınan, gelişen ve etrafına örnek olma yolunda ilerleyen bir Kavak var.”

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.