İmamoğlu ve Karamollaoğlu Saadet Partisi’nin iftarında buluştu

İmamoğlu ve Karamollaoğlu Saadet Partisi’nin iftarında buluştu

ABONE OL
Nisan 9, 2022 21:22
İmamoğlu ve Karamollaoğlu Saadet Partisi’nin iftarında buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi, İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın klasik olarak düzenlediği İstanbul iftarını Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezinde gerçekleştirdi. İftara Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi İstanbul Vilayet Lideri Ömer Faruk Yazıcı ve partililer katıldı. Programda, Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildikten sonra oruç açıldı.

 

“ADALET BEŞERE NAZARAN DEĞİŞMEZ”

İftar programında bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, “Biz Ulusal görüşçüler olarak bizim üzere inanan, inanmayan herkesin saadeti için çalışan bir anlayışa sahibiz. Adalet, beşere nazaran değişmez. Şahıslara nazaran değişmez. İnançlara nazaran değişmez. Bir yerde ihtilaf varsa, o probleme kesinlikle bitaraf anlayışla yaklaşmak gerekir. Adalet, saraylarda gerçekleşmez. Adalet, kuruluşlarla de gerçekleşmez. Adalet, kanun yapmakla da gerçekleşmez. Adaletin gerçekleşmesi için, idarede bulunanların farklı bir zihniyette olması icap eder. Adalet, kendisinin aleyhine tecelli ettiği vakit, tereddütsüz o kararı kabul ederse, işte orada adalet var demektir” dedi.

Karamollaoğlu kelamlarını, “Yoksa adaletten yalnızca, istismar niyetiyle bahsetmiş olursunuz. ‘Adalet, mülkün temelidir’ durduk yere söylenmiş bir kelam değil. Bu bizim inancımızın da temelidir. Cenab-ı Hak tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin. İnşallah buradan alacağımız güçle, azimle, kararlılıkla bu yolda hepimiz bundan evvel yaptığımız çalışmalardan daha fazlasını gerçekleştirme yolunda kararlılıkla davranırız diye ümit ediyorum” formunda sonlandırdı

“GÜZEL HİSLERİ BİZİMLE BULUŞTURSUN”

Programda konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Ramazan her bakımdan müstesna bir vakit dilimidir. Hayır ve rahmetiyle, maneviyatıyla, faziletiyle bizi sarar. Ramazan insan vücudu ve ruhu için tıpkı vakitte ilahi bir ihtardır. Mübarek Ramazan ayı ruhumuza sevgi, sabır, müsamaha ve itidalle doldurmasını temenni ediyorum. Ramazan ayı, savaşı durduran barışı getiren, milletimizi birbiriyle barıştıran ve hoş hisleri bizimle buluştursun istiyorum” tabirlerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.