HÖH Lideri Karadayı’dan soydaşlara davet: Bayram sonrası hazırlıklara başlayın
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • HÖH Lideri Karadayı’dan soydaşlara davet: Bayram sonrası hazırlıklara başlayın

HÖH Lideri Karadayı’dan soydaşlara davet: Bayram sonrası hazırlıklara başlayın

ABONE OL
Nisan 24, 2022 21:22
HÖH Lideri Karadayı’dan soydaşlara davet: Bayram sonrası hazırlıklara başlayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Trakya Temsilciliği tarafından Çorlu’da düzenlenen iftar yemeği programına katılan HÖH Genel Lideri Mustafa Karadayı, salonu dolduranlara bir kısmını Bulgarca olarak gerçekleştirdiği konuşmada bayramdan sonra seçim hazırlıklarına başlamaları davetinde bulundu.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, İlhami Özcan Aygun, Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Lideri Mustafa Karadayı, HÖH Genel Lider Yardımcıları, Bulgaristan’ın Plovdiv, Haskova, Kırcaali vilayetleri başta olmak üzere çeşitli vilayetlerinden gelen milletvekilleri, belediye liderleri ile Trakya bölgesindeki birtakım belediye liderleri, göçmen derneklerinin lider ve yöneticilerinin iştirakiyle Çorlu’da iftar yemeği düzenlendi.

Partinin kurucusu, onursal lideri Ahmet Doğan’dan ve tüm soydaşlardan kucak dolusu selamlar getirdiklerini belirterek konuşmasına başlayan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Lideri Mustafa Karadayı, “Öncelikle Bulgaristan’da gerçekleştirilen parlamento seçimlerine takviye ve katkılarınızdan ötürü emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Seçimlerdeki başarılı çalışmalarınızdan ötürü her birinize şükranlarımızı sunmak için buradayız. Bulgaristan’daki hak ve özgürlükler hareketine duyduğunuz inanç ve verdiğiniz dayanak hepimizi gururlandırıyor” dedi.
“33 yıl evvel insan varlığına ve doğal insan haklarına karşı totaliter rejimin baskısı nedeniyle akraba ve ailelerimizden ayrılmak zorunda kaldık. Memleketimizden kovulduk, devletimizden göçe zorlandık fakat başardık” diyen Karadayı, “Bulgaristan’da demokrasinin bizim yardımımızla kazandığını söylemeye hakkımız var ve bunun bedelini bizler ödedik ve hala daha ödüyoruz. Yıllar boyunca birçok imtihandan geçtik. Onlar bizi daha güçlü ettiler ve bizi bugün olduğumuz güçlü hale getirdiler. Birlikte daha çok şeyler başarabileceğimizden eminim” diye konuştu.

HÖH Genel Lideri Karadayı ayrıyeten, “Sizinle ne kadar gurur duyduğumu anlatmaya sözler yetmez. Bize olan yakınlığınız, aktifliğiniz ve özverili çalışmalarınızın bizim için en büyük kıymet olduğunu söylemeliyiz. Seçimlerde sonuna kadar canı gönülden misyonlarını yerine getiren pahalı Trakya Bölge temsilcimize ve tüm grup arkadaşlarımıza, dernek liderlerimize, sandık görevlilerimize ve demokratik haklarını savunarak oy kullanmaya gelen değerli vatandaşlarımıza müteşekkiriz. Bugün dünya tekrar konseyi diyebiliriz, jeopolitik yine inşa edilir diyebiliriz. Barış ve demokrasi için hiçbir gayretten kaçınmamalıyız. Zira fakat bu halde onurlu yaşayabiliriz ve çocuklarımıza bu biçimde bir inançlı gelecek miras bırakabiliriz. Emek veren herkese Hak ve Özgürlükler Hareketi ismine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Konuşmasına Bulgarca devam eden HÖH Genel Lideri Karadayı, bayramdan sonra seçim hazırlıklarına başlamalarını istedi.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.