HDP’li Koçyiğit: 6’lı muhalefet Kürt problemini görmüyorsa!

HDP’li Koçyiğit: 6’lı muhalefet Kürt problemini görmüyorsa!

ABONE OL
Mart 19, 2022 13:07
HDP’li Koçyiğit: 6’lı muhalefet Kürt problemini görmüyorsa!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tunceli’de ortalarında birçok siyasi parti ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Emek ve Demokrasi Platformu’nun tertibiyle nevruz kutlaması aktifliği yapıldı. Ağır kar yağışına karşın Sanat Sokağı’nda bir ortaya gelenler, kortejler halinde Seyit İstek Meydanı’na yürüdü. Polisin geniş güvenlik tedbirleri aldığı kutlamalar, milletvekilleri ve belediye liderinin nevruz ateşini yakmasıyla başladı. Düzenlenen nevruz kutlamaları, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, HDP Muş milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Belediye Lideri Fatih Mehmet Maçoğlu, Emek Partisi Genel Lider Yardımcısı Umut Yeğin, sivil toplum örgütleri ile siyasi parti temsilcisi ve halk katıldı.

MİLLET İTTİFAĞINA REAKSİYON

HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, 3’üncü ittifak vurgusu yapıp Millet İttifakı’nı eleştirdi. Koçyiğit, şunları söyledi:

“Biz üçüncü yol ittifağımızı kurduk, bizim yolumuz aşikardır. Biz ezilen bayanların, gençlerin, işçilerin, alevilerin, ser verip sır vermeyen yoldaşlarımızın ittifakıyız. Bizim ittifakımız yenilmez, bizim ittifakımız sarsılmaz. Mayasında inanç, yoldaşlık, uğraş, demokrasi var. Fakat bugün ittifak kurup ortaya çıkıp yeni Türkiye kuracağını söz edenlere de bir çift laf etmek isteriz. Bu ittifak Kürt sıkıntısını görmüyorsa, bu ülkede yüz yıllık inkar edilen Alevi problemini görmüyorsa, hala bu ülkede cemevleri ibadethane değilse, hala Alevi çocukları zarurî din derslerinde asimile ediliyorsa ve bütün bunlara bir tahliliniz, yol haritanız ve sözünüz yoksa kusura bakmayın; bir ittifaktan öbür ittifaka hiçbir farkınız yoktur. Çok açık ve net bir formda söylüyoruz.”

Nevruz aktifliği davul zurna eşliğinde halayların çekilmesi ile devam etti. 

KAYNAK: DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.