Google, hava saldırısı ikazları gönderecek

Google, hava saldırısı ikazları gönderecek

ABONE OL
Mart 15, 2022 21:03
Google, hava saldırısı ikazları gönderecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google’ın global alakalar lideri Kent Walker, blog yazısında “Hava Saldırısı Uyarı” sisteminin Ukrayna hükümetiyle birlikte çalışacağını söyledi.

Walker, “Ukrayna hükümetinin talebi ve yardımıyla, Ukrayna’daki Android telefonlar için süratli bir Hava Saldırısı İkazları sistemini kullanıma sunmaya başladık” dedi. 

Ülkenin mevcut hava saldırısı ikaz sistemleri için kullanılan tetikleyicileri paylaşıyor

Android için Google’ın mühendislik lider yardımcısı Dave Burke, sistemin kullanıcılara gönderdikleri deprem uyarılarına dayandığını söyledi. Yeni sistemin kullanıma sunulmaya başladığını ve önümüzdeki birkaç gün içinde Ukrayna’daki tüm Android telefonları gaye alacak formda hızlanacağını söyledi.

Burke, “Sistem, zelzele ikazları için oluşturduğumuz düşük gecikmeli ikaz sistemimizden yararlanıyor.  dedi.

4 Mart’ta Google, Ukrayna’daki Google Play kullanıcılarını Ukrayna Alarmı uygulamasına yönlendirdi. Uygulamanın, insanlara daha uygun hava saldırısı ikazları vermek için Ukrayna hükümeti ile işbirliği içinde Ukraynalı geliştiriciler tarafından oluşturulduğunu söylediler . Artık Ukraynalılar, telefon pozisyonları ve internetleri  açıksa ikaz alabilecekler.

Şirket, “Ukrayna’daki hava saldırısı ihtarları ve sirenler trajik bir günlük gerçek ve insanların bu değerli ihtarları mümkün olduğunca çok yolla almalarına yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.