‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ Gaziantep’te başladı

‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ Gaziantep’te başladı

ABONE OL
Mart 19, 2022 21:02
‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ Gaziantep’te başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençleri kamu kurumlarıyla bir ortaya getirmek emeliyle birincisi 9-12 Aralık’ta Ankara’da yapılan “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”, ağır ilgi üzerine “Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında” sloganıyla 12 vilayette organize edildi.

Ankara’dan sonra Gaziantep’te başlatılan ve Ortadoğu Fuar Merkezi’nde organize edilen aktifliğe, gençler ağır ilgi gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı uyumunda, Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri ile amacını seçmek, mesleğini planlamak yahut teşebbüsçü olmak isteyen üniversite öğrencileriyle onlara hibe ve dayanak sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir ortaya getiren tertipte, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar yer aldı.

Gençlere davet

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lider Yardımcısı Cihan Başar, gazetecilere, tertibin ikinci ayağında Gaziantep’te olduklarını, Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’un selamlarını gençlere getirdiğini söyledi.

Çabucak çabucak tüm bakanlıkların ve kimi kamu kuruluşlarının buluşmada yerini aldığını anlatan Başar, “Gençlerimiz, takviye, teşvik, hibe, burs, staj üzere ne üzere imkan varsa onları uzmanlardan dinliyor. Gençlerimiz geleceğini ve mesleğini oluştururken devlet ne üzere katkılar sağlayabiliyor onları tanıtmak istiyoruz.” diye konuştu.

Başar, tertibin yarın da devam edeceğini belirterek, Gaziantep ve civar vilayetlerde yaşayan tüm gençleri aktifliğe katılmaya davet etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise ağır iştirak olduğunu belirterek tertip sayesinde gençlerin birebir muhataplarıyla buluştuğunu vurguladı.

Tertipte emeği geçenlere teşekkür eden Gül, “Burada emeğin ötesinde bir uğraş var. Gençlerimizin gözünde o memnunluğu görüyoruz. Bundan sonra burayı gezen gençlerimiz daha çok fırsatlarla karşılaşacak.” dedi.

AA standına ilgi

Tertipte Anadolu Ajansı (AA) da gençlerle buluştu.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lider Yardımcısı Enver Başar, Gaziantep Valisi Davut Gül, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, AK Parti Vilayet Lideri Eyüp Özkeçeci’nin de ziyaret ettiği AA standına gençler ağır ilgi gösterdi.

Kurumsal Bağlantı ve Marka İdaresi Yöneticiliği çalışanları ve AA Gaziantep Bölge Müdürü Kerem Kocalar tarafından AA’nın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Çalışan Tecrübesi Müdürlüğü İnsan Kaynakları İş Ortağı Ahmet Aslan ise staj ve meslek programları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

11 vilayette daha düzenlenecek

Kamu kurumlarına ilişkin stantlarda tanıtımlar yapılarak, gençlerin burs, hibe, fon, kredi üzere maddi takviyeler, muhtaçlık duydukları staj programları, milletlerarası alandaki proje takviyeleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanan tanıtım günleri, gençlerin yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine katkıda bulunmayı, iktisat, eğitim, kültür, sanat, bilim, sıhhat, spor üzere her alanda gençlerin dayanaklar hakkında bilgilendirilmesini ve yanlışsız yönlendirilmesini amaçlıyor.

Tertip, Gaziantep’in akabinde Konya, Antalya, Adana, Kayseri, Malatya, Samsun, Diyarbakır, Van, İzmir, İstanbul ve Eskişehir’de de düzenlenecek.

 

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.