Destici: BBP seçimlere hazırdır

Destici: BBP seçimlere hazırdır

ABONE OL
Nisan 15, 2022 22:07
Destici: BBP seçimlere hazırdır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BBP Başkanı Mustafa Destici, Ankara Konağı’nda gerçekleştirilen partisinin Merkez Karar İdare Konseyi (MKYK) toplantısına başkanlık yaptı. Daha sonra MKYK üyeleriyle iftar yemeğinde bir ortaya gelen Destici, açıklamalarda bulundu. Destici, Türkiye’nin terörle uğraşının 40 yıldır devam ettiğini söyledi. Destici, kahraman Mehmetçiğin hem hudut içerisinde hem de sınır dışında, Suriye’nin kuzeyi başta olmak üzere terör örgütlerine göz açtırmadan kahramanca çaba verdiğini belirtti. Sınır içerisinde son 5- 6 yıldır terörün, tüm ögelerine karşı topyekün verilen gayret sonucu minilimize edildiğini tabir eden Destici, “Terörist sayısı düştü. Asla burada da rehavete kapılmamak gerekir. İçişleri Bakanlığımız, polisimiz, jandarmamız bu çabayı kahramanca veriyor. Son yıllarda biliyorsunuz Eren operasyonlarıyla bu gayret verildi. Bu operasyonların tamamlandığı bilgisi İçişleri Bakanlığımızca paylaşıldı lakin ilkbahar devriyle ‘Abluka’ ismiyle terörle çaba kapsamında yurt içinde Bakanlığımıza bağlı özel harekat polislerimiz başta olmak üzere jandarmamız, güvenlik koruyucularımızla birlikte yeni Abluka operasyonlarının yapılacağını bildirdi. Ben şimdiden bu operasyonların terörle gayretimize büyük katkı sağlayacağına olan inancımla muvaffakiyetler diliyorum. BBP camiası ve alperenler, terörle gayrette her kural ve yerde devletinin, kahraman ordusunun, polisinin, jandarmanın, güvenlik koruyucusunun yanında durmuştur. Bundan sonra da yanlarında sonuna kadar dimdik duracağımızı bir kez daha söz ediyorum” diye konuştu.

‘DAHA SIKI BİR BİÇİMDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Destici, seçimlerin 2023 Haziran’da yapılacağını söz ederek, şunları kaydetti:

“Ama şu demek değildir. ‘Seçimler 2023’te yapılacaktır, o vakit biz de 2023’te seçimlere hazırlanalım’ demek değildir. BBP aslında alandadır. Biz son 7- 8 ay içerisinde yalnızca ben 60’ın üzerinde vilayete gittim. Halkımızla iç içeyiz. Halkımızın problemlerini biliyoruz. Bundan sonra daha sıkı bir halde çalışmaya devam edeceğiz. BBP Genel Lideri’nden, Başkanlık Divanı’na, MKYK üyelerinden, Merkez Disiplin Heyeti üyeleri, vilayet ve ilçe liderleri, bayan kollarımız, Alperen Ocaklarımız, Gençlik Teşkilatımız tam büyük birlik takımı olarak elbette ki seçimlere hazırdır. Partimiz bundan sonra da çalışmalarını, seçim güya yarın ya da önümüzdeki hafta yapılacakmış üzere çalışmasında da devam edecektir. Ben inanıyorum ki milletimiz yeniden sağduyulu davranacak, istikrardan ve temsilden yana oy kullanacaktır. Devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini gözeterek oy kullanacaktır. Bütün bu saydığımız kıymetleri kendisine öncelik yapan parti, ittifak da BBP, MHP, AK Parti’mizin oluşturduğu Cumhur İttifakı’dır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.