Destici: Bayana şiddet uygulayarak öldürmüş birisi gün yüzü görmemeli
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • Destici: Bayana şiddet uygulayarak öldürmüş birisi gün yüzü görmemeli

Destici: Bayana şiddet uygulayarak öldürmüş birisi gün yüzü görmemeli

ABONE OL
Mart 8, 2022 14:27
Destici: Bayana şiddet uygulayarak öldürmüş birisi gün yüzü görmemeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, parti olarak bayana yönelik şiddette sesini en çok yükselten ve mevzuyu en çok gündeme taşıyan siyasi partilerin başında geldiklerini söyleyerek, “Bu şiddet devam ettiği sürece ve şiddet sonucu vefatlar devam ettiği sürece biz bayana şiddete ve bu şiddet sonucu ölümlere ‘hayır’ diye bağırmaya ve haykırmaya devam edeceğiz. Hakikaten bir kadınımızı şiddet uygulayarak öldürmüş birisi artık gün yüzü görmemelidir” dedi.

BBP Başkanı Mustafa Destici, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü nedeniyle Genel İstişare Toplantısı düzenledi. Bir otelde düzenlenen toplantıya BBP önderi Destici’nin yanı sıra BBP Bayan Kolları Genel Lideri Dilek Keskin ile çok sayıda parti üyesi katıldı. BBP’li Keskin yaptığı konuşmada, dünyanın her yerinde ve her alanında bayanların olduğunu söyledi. Bayanların gün geçtikçe çoğaldığını ve bayan sesinin daha da güçlü çıktığını söz eden Keskin, “Yaptığımı iş, gönül verdiğimiz dava ne olursa olsun bu uğurda çok çalışmalı, çok çabalamalıyız. Bayanı daha çok siyasette görmek istiyoruz. Biz bayanları Büyük Birlik Partisi’nde siyasete çağırıyoruz. Gelin sizlerde bize katılın. Burada özgür ve inançta olacaksınız. Burada bizimle sesiniz daha da güçlü çıkacak. Bu iştirake biz erkeklerden de takviye istiyoruz. Erkekleri eşitliğe yönelik tüm faaliyetlerde bizlerle çalışmak isteyen tüm bayan kardeşlerimize dayanak olma konusunda partimiz için çalışan, üreten, gönül veren bayanlarımızın yanında görmek istiyoruz” dedi.

‘KADINA YÖNELİK HER TÜRLÜ İSTİSMARI VE ŞİDDETİ LANETLİYORUM’

BBP başkanı Mustafa Destici, önceliğin bayana yönelik şiddetin son erdirilmesi olduğunu söyledi. Büyük Birlik Partisi olarak bayana şiddeti ve bu şiddet sonucu bayan vefatlarını konuşmak istemediklerini söz eden Destici, şunları kaydetti:

“Maalesef çabucak hemen her gün bir bayanımız, bir genç kızımız ya da daha çocuk yaşta diyeceğimiz evladımız istismara bunun sonucu ölümlere ya da çeşitli sebeplerle şiddete uğrayarak, şiddet daha ileri noktaya giderse can kayıplarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Öncelikle bayana yönelik her türlü istismarı ve şiddeti lanetliyorum ve kınıyorum. Biz Büyük Birlik Partisi olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar bu konuda sesini en çok yükselten ve mevzuyu en çok gündeme taşıyan siyasi partilerin başında geliyoruz. Bu şiddet devam ettiği sürece ve şiddet sonucu vefatlar devam ettiği sürece biz bayana şiddete ve bu şiddet sonucu ölümlere ‘hayır’ diye bağırmaya ve haykırmaya devam edeceğiz. Bayana şiddet uygulamak hangi sebeple olursa olsun ki bunun sebebi olamaz. Bunun izahatı olamaz. Bunun hafifletici sebebi olamaz. Burada yapılması gereken kesinlikle idam verilemeyecek durumlarda da ağırlaştırılmış müebbet ancak şimdiki uygulaması üzere 20-25 sene sonra ya da bir af çıktığında dışarıya çıkmasını sağlayacak bir müebbet cezadan bahsetmiyoruz. Sahiden bir kadınımızı şiddet uygulayarak öldürmüş birisi artık gün yüzü görmemelidir.”

‘İLGİLİLERİN ACİLEN HAREKETE GEÇMELERİ GEREKİYOR’

Destici, ‘ayçiçek yağı’ stokları üzerinden fahiş biçimde fiyatları artıranlara reaksiyon gösterdi. Bütün dünya ile yaşanan ekonomik krizin var olduğunu söz eden Destici, şunları söyledi:

“Önemli olan önlemleri âlâ almak ve süreci uygun yönetmek; vatandaşlarımızın buradan en az biçimde etkilenerek sürecin tamamlanmasını sağlamalıyız. Burada maalesef Müslüman Türk toplumunun ahlakına, irfanına, ticaret hayatına, ahilik kültürüne yakışmayan davranışlarda görüyoruz. Bilhassa belirli eserler üzerinden maalesef spekülasyonlar üretilerek, bir taraftan bu rantiyeciler, fırsatçılar, kara borsacılar, stokçular mallarına mal katarken, gelirlerini daha çok artırırken; öbür taraftan da vatandaşın daha çok problem çekmesine sebep oluyorlar. Açıkça haramın içindeler. Bu bizim inancımıza da, kültürümüze de bilhassa de ahilik kültürüne karşıttır. Herkesi bundan uzak durmaya davet ediyorum. Tam aksine bu devir yardımlaşma ve dayanışma devridir. Tam aksine bu devir herkesin karını azaltacağı ve zorda kalan vatandaşı önceleyeceği bir devir olmalıdır. Türkiye’nin ayçiçek yağı üzere bir külfeti olmadığı halde bunu çeşitli haberleri toplumda yayarak, güya yarın markete gittiğinizde ayçiçek yağı bulamayacaksınız üzere bir algı oluşturarak, aşikâr imgeler servis ederek toplumu iğfale sevk etmek büyük bir ahlaksızlıktır. Tıpkı vakitte alçaklıktır. Devletin, devlet kurumlarının, bu mevzuda vazifeli bakanlıkların, genel müdürlüklerin, ilgililerin acilen harekete geçmeleri ve bu karaborsacılara, fırsatçılara, stokçulara müsaade vermemeleri gerekiyor. Açıkça söylüyorum, bir imaj yansıdı bir zincir markette yağa atak ediliyor. Şayet o gün ilgililer gitseydi, o marketin deposuna girselerdi inanıyorum ki, yüzlerce koli ayçiçek yağını bulacaklardı. Anında bunlara müdahale edilmeli ve bu fırsatçılar, stokçular, karaborsacılar ifşa edilmeli, ifşa edilmekle yetinilmemeli; bunlara en ağır ceza verilmelidir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.