Davutoğlu’na ‘Gültekin Uysal’ sorusu! Özür bekliyor mu?

Davutoğlu’na ‘Gültekin Uysal’ sorusu! Özür bekliyor mu?

ABONE OL
Nisan 19, 2022 21:02
Davutoğlu’na ‘Gültekin Uysal’ sorusu! Özür bekliyor mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmit Belediyesine ilişkin Çocuk Parkı Aile Çay Bahçesi’nde gazetecilerle buluşan Davutoğlu, sanayi kenti Kocaeli’nin ülke iktisadında değerli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Kocaeli’de halkın çok önemli bir geçim düşüncesiyle karşı karşıya kaldığını ileri süren Davutoğlu, “Kişi başına düşen ulusal gelirde Türkiye’nin en yüksek ortalamasına sahip olan Kocaeli’de eza varsa düşünün bir de geri kalan Türkiye’nin halini.” diye konuştu.

Davutoğlu, kimsenin ötekileştirilmediği, fikir özgürlüğünün sağlandığı, gelir adaletinin temin edildiği, kurumların canlandığı yeni bir Türkiye’yi bütün millete vadettiklerini tabir etti.

Bir gazetecinin mülteciler ve dış siyasetle ilgili sorusu üzerine, “Bizim hızla bir göç bakanlığı kurmamız ve göç olgusuyla büsbütün objektif kaidelerde ve rastgele bir önyargı olmaksızın profesyonelce, güzel bir kamu idaresi anlayışıyla ilgilenmemiz lazım. Yoksa mültecilerle vatandaşlarımızı karşı karşıya getirecek lisan kullanmak Türkiye’de toplumsal barışı bozar.” diyen Davutoğlu şunları kaydetti:

“Hepimiz bunu sükûnetle en kısa vakitte geri dönüşlerini sağlayacak formda Suriye’de barışa öncülük etmek zorundayız. Barışa öncülük ederken de her türlü çabayı göstermek durumundayız. Benim dış siyasette temel unsurum komşularla sıfır sorun prensibidir ve komşularla sıfır sorun prensibini iktidara geldiğimizde adım adım hayata geçireceğiz.”

– Gültekin Uysal’ın tweeti

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın “Cumhurbaşkanlığı adayı için üç ölçüt sıraladığı” tweetine ait “Masada hakikaten bir çatlak var mı, Gültekin Bey’den bir özür bekliyor musunuz?” sorusu üzerine Davutoğlu şöyle konuştu:

“Sayın Gültekin Uysal altılı masanın oluşumuna katkıda bulunmuş ve daima bir arada yaptığımız istişarelerde olumlu katkılarını daima gördüğümüz bir arkadaşımız. Altılı masanın eşit ortaklarından biri. Hasebiyle onunla basın önünde rastgele bir tartışmaya girmek istemem, rastgele bir polemik olsun da istemem. Yarın kendisi bizi ziyaret edecek, 24 Nisan’da da onun konuğu olacağız. O vakit yüz yüze, dostça bir formda, samimi ve açık yürekli bir formda burada kastedilen gerçi kendisi kamuoyuna da açıklama yaptı bizi kastetmediği tarafında. Bu hususta kendi ortamızda bu sıkıntıyı konuşuruz.”

Davutoğlu, basın toplantısının akabinde İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti. Daha sonra kent merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Davutoğlu, İzmit Belediyesi önünde parti mensupları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda liderleri ve vatandaşlarla iftar yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.