CHP’den Demirtaş’a ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı dayanak istediler
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • CHP’den Demirtaş’a ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı dayanak istediler

CHP’den Demirtaş’a ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı dayanak istediler

ABONE OL
Mart 31, 2022 08:38
CHP’den Demirtaş’a ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı dayanak istediler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Örgüt İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın 23 Şubat günü Edirne F Tipi Cezaevinde terör soruşturmasından tutuklu eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettiği ortaya çıktı. 

CHP’DEN DEMİRTAŞ ATAĞI

6’lı ittifakın içerisinde yer alan ÂLÂ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti’nin PKK’nın uzantısı HDP ile açıkça paydaşlık kurmaya çekindiği bilinenler ortasında.

Ortaklarının tersine birçok defa HDP’ye takviye veren ve tıpkı ittifak içerisinde yer almak isteyen CHP’nin ise, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isim Oğuz Kaan Salıcı’yı Demirtaş ile görüşmeye gönderdiği öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A KARŞI BİRLİK OLMAK İSTEDİLER

Demirtaş-Salıcı görüşmesinin detayları ise şöyle:

6’lı ittifakın 28 Şubat’taki birinci görüşmesi öncesi, Oğuz Kaan Salıcı’nın Demirtaş’a toplantının mevzu başlıklarını ve alınacak kararları ilettiği söz ediliyor. 

Salıcı’nın Cumhurbaşkanlığı için seçilecek aday isim için Demirtaş’tan dayanak istediği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı birlikte hareket etmek için teklifte bulunduğu da konuşulanlar ortasında. 

OĞUZ KAAN SALICI CHP’NİN DOĞU SORUMLUSU

CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın CHP’nin Kürtlerle münasebetini onarmak ve Kürt seçmenin oylarını alabilmek için görüşmelerde ve ziyaretlerde bulunduğu biliniyor. 

HDP-PKK iş birliğiyle ilgili tüm sorulara kaçamak karşılıklar veren Salıcı, “Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun tahlili için siyasi mesleğini ortaya koydu” demişti. 

 

CHP’NİN DEMİRTAŞ ZİYARETLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2022 yılının birinci gününde; eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ı Edirne Cezaevi’nde, iş insanı Osman Kavala ile Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Lideri Selçuk Kozağaçlı’yı ise Silivri Cezaevi’nde ziyaret etmişti. 

TBMM Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komitesi’nin CHP’li üyeleri Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ise 2020 yılında, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmişti.

 

KAYNAK: HABER7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.