Cep telefonlarında depolama sorununda yeni devir

Cep telefonlarında depolama sorununda yeni devir

on

ABONE OL
Mart 7, 2022 08:12
Cep telefonlarında depolama sorununda yeni devir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüz teknolojisiyle birlikte cep telefonları hayatımızda ziyadesiyle yer alıyor. Gün içerisinde yapacağımız birçok işi cep telefonları sayesinde çarçabuk yapabiliyoruz. İşlerimizi hallederken kullandığımız birçok uygulama hayatı kolaylaştırırken her geçen gün telefonun daha üst modeline gereksinim oluşturuyor. Gerek uygulamalar, gerekse yeni yazılım güncellemeleriyle düşük hafızalı birçok telefonda depolama kahrı vatandaşı mağdur ediyor. Kapalı kasa cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte de vatandaş kendisi tahlil bulmadığı için yeni telefon gereksinimi oluşuyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte depolama sorunu da ortadan kalkıyor. Yeni cep telefonlarına nazaran çok daha düşük maliyetlerle ana kart üzerindeki depolama çipi değiştirilebiliyor. Böylece hafıza sorunuyla kullanımı zorlaşan cep telefonları, daha uzun mühlet kullanım için hazırlanmış oluyor. Hafızası artırılmış cep telefonlarında kullanıma mani hiçbir sorun de oluşmuyor.

“HAFIZA YÜLKSELTİLEREK TELEFON DAHA UZUN MÜHLET KULLANILIYOR”

Eskişehir’de yaklaşık 15 yıldır cep telefonu tamiri işiyle uğraşan 34 yaşındaki Ersin Dindaş, hafıza artırımına vatandaşın ağır talep gösterdiğini belirtti. Günümüz şartlarında yenisi 4 ile 15 bin lira aralığında değişen cep telefonlarını almak yerine birçok kişinin hafıza artırımı yaptırarak daha uzun mühlet birebir aygıtı kullandığını belirten Dindaş, şu tabirleri kullandı:

“Yıllar geçtikçe telefonların yazılımları güncellendiği için hafızalar yetersiz kalıyor. Bu yüzden hafıza artırımı sürecinde büyük bir yoğunluk var. Telefonun içindeki çipi değiştirerek hafıza artırımı yapıyoruz. Aygıtın öncelikle içini açıyoruz. Ana kart üzerindeki çip profesyonel bir formda sökülerek yerine hafızası yüksek olanı takılıyor. İnsanların genelde mağduriyeti hafıza oluyor. Hafıza yükselterek vatandaş mağduriyetini gideriyor ve telefonunu daha uzun müddet kullanıyor. Yaklaşık 400 ile 500 lira kadar ödeme yapıldığında 64 GB hafızaya yükseltiliyor. Daha yüksek hafıza isteyenler 700 ile 800 lira kadar ödeyerek 128 GB yaptırabiliyor. Telefonun marka ve modeline nazaran değişiyor fiyatları. Şuan tek bir model üzerinden hafıza artırımı yapıyoruz. Öbür modeller için de talep artarsa hafıza artırımı süreci yapılacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.