Çanakkale Belediye Lider Yardımcısı vazifeden uzaklaştırıldı

Çanakkale Belediye Lider Yardımcısı vazifeden uzaklaştırıldı

ABONE OL
Nisan 1, 2022 21:00
Çanakkale Belediye Lider Yardımcısı vazifeden uzaklaştırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen aç kalan pitbulların birbirini parçalama olaylarının soruşturması kapsamında Çanakkale Belediye Lider Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay vazifeden uzaklaştırıldı.
 

Geçtiğimiz gün yaşanan vahşetle birlikte 2 köpeğin parçalanarak öteki pitbullar tarafından yenmesi ve sonraki gün de diğer bir köpeğin ölmesi imajlarının toplumsal medyada yayılmasının akabinde Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Hususla ilgili Çanakkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; “Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde meydana gelen ve kamuoyuna yansıyan olayı soruşturmak için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye Başmüfettişleri görevlendirilmiştir. Soruşturmanın selameti açısından, soruşturmayı yürüten Mülkiye Başmüfettişleri tarafından, Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden sorumlu Belediye Lider Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay ve Veteriner Müdür Vekili Mustafa Mert, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 138. Unsuru uyarınca 01.04.2022 tarihinden itibaren vazifelerinden uzaklaştırılmıştır” tabirlerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.