Bodrum Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu

Bodrum Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu

ABONE OL
Mart 23, 2022 21:05
Bodrum Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Dairesi (KOM) grupları akşam saatlerinde Bodrum Belediyesi’nde inceleme başlattı. 40 kişilik KOM takımı Bodrum Belediyesi İmar Müdürlüğü’nü kapattı. İçeride bilgisayar kayıtları, evraklar ve evraklar toplanıyor.

BELEDİYE LİDERİ DA İMAR MÜDÜRÜ DE İÇERİDE

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Lider Yardımcısı Turgay Kaya ile İmar ve Şehircilik Müdürü Melike Yapan Topuz’un da binada olduğu öğrenildi.

ÇALIŞAN İHBARI…

Operasyonun düğmesine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde çalışan, 11 gün evvel Lider Ahmet Aras tarafından misyonundan uzaklaştırılan ve zabıtaya gönderilen O.K.’nın savları üzerine basıldı. O.K., Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras’a belediyedeki usulsüzlüklerle ilgili mektup gönderdi. Mektubun gönderilmesinin akabinde hiçbir süreç yapılmazken, O.K. misyondan uzaklaştırıldı.

Bu mektupta parsel parsel yapılan yanlışlar anlatıldı. Polise de ulaşan bilgiler üzerine KOM grupları operasyon başlattı. O.K.’nin ihbarında Bodrum Belediyesi’nde imar usulsüzlüklerine ait birçok teze yer verdi.

İŞTE İDDİALAR….

O.K.’nin tezleri ortasında;

*Türkbükü 231 ada 6 parsel için; A şahsına imar durumu verilmezken, B şahsına parsel ulaşan yolların kamu eline geçmemesine karşın verilmesi,

*Gündoğan 387 ada 14 parselin kotları 2 metre yükseltilerek onaylanması,

* Dereköy 203 ada 1 parsel tarım yerine kat ittifakı kurulmaması gerektiği halde kat ittifakının işçiye baskı yapılarak kurdurulması,

*Akyarlar 262 ada 1 parselde bina çekme aralarına uyulmaması, Çed kararı olmadığı hatta Mimarlar Odası’nın şikayetine karşın ruhsat verilmesi,

*İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde çalışan mimarlara baskı yapılarak büyük projelerin süratlice ilerletilmesi,

*Gündoğan 549 ada, 57 parselde tadilat projesine yanlış imar verilmesi bulunuyor.

EVRAKLARI POLİS TOPLUYOR

Bodrum Belediyesi’nde inceleme yapan KOM grupları, O.K.’nin tezlerinin olduğu belgeleri topluyor.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

Başlatılan operasyonla ilgili Bodrum Belediyesi’nden de açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevliyken vazife yeri değiştirilen bir çalışanın tezleri doğrultusunda başlatılan soruşturmayla ilgili olarak, “Kamuoyuna yansıyan konularla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen dokümanlar Emniyet Müdürlüğü işçisine teslim edilmektedir” denildi. Şimdi mevzuya ait gözaltına alınan bir işçi ya da yönetici olmadığı da belirtildi. Polisin Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde incelemesi sürüyor.

KAYNAK: SABAH – DİLEK GÜNGÖR

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.