BBP Genel Lideri Destici: Muhsin Yazıcıoğlu, davası için yaşadı ve davası için şehit oldu
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • BBP Genel Lideri Destici: Muhsin Yazıcıoğlu, davası için yaşadı ve davası için şehit oldu

BBP Genel Lideri Destici: Muhsin Yazıcıoğlu, davası için yaşadı ve davası için şehit oldu

ABONE OL
Mart 29, 2022 23:00
BBP Genel Lideri Destici: Muhsin Yazıcıoğlu, davası için yaşadı ve davası için şehit oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş’ta 13 yıl evvel helikopterin düşmesi sonucu hayatını yitiren Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindekiler, Alperen Ocakları Kocaeli Vilayet Başkanlığı’nca Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen aktiflikte anıldı.

Programda konuşan Destici, Yazıcıoğlu’nun yalnızca bir siyasetçi, bir siyasi partinin ya da bir siyasi hareketin genel lideri olmadığını, her şeyden evvel düzgün bir insan, tam iman etmiş bir Müslüman ve her şeyi inandığı dava uğruna göze almış yürekli bir dava adamı olduğunu söz etti.

“Muhsin Yazıcıoğlu, davası için yaşadı ve davası için şehit oldu.” diyen Destici, Yazıcıoğlu’nun Türkiye’ye, Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti hudutları içinde yaşayan vatandaşlarına sevdalı olduğunu anlattı.

Destici, vatandaşların inançlı, özgür, refah içinde bir hayatı daima birlikte, kardeşçe yaşaması için uğraş veren Yazıcıoğlu’nun “Bir hayalim var, Kürtü Türkmeni, Alevisi Sünnisi, imtiyazsız halde, özgürce, bir ortada yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum. Bir hayalim var, başı açığıyla başı kapalısının tıpkı üniversitede, kardeşçe, ayrımcılığa tabi tutulmadan okuduğu bir Türkiye hayalim var.” kelamlarını anımsattı.

Mustafa Destici, “Belki o bunu göremedi lakin elhamdülillah bugün üniversitelerimizde başı açıkla başı kapalısı birebir sınıfta, tıpkı sırada yan yana okuyor. Demek ki laiklik de elden gitmiyormuş, Türkiye de batmıyormuş. Tam aksine insanlarımız daha memnun, daha huzurlu oluyormuş. Sevdası Türkiye, sevdası Türk İslam coğrafyasıydı, sevdası bu vatanın insanlarıydı. Elbette kırmızı çizgileri vardı. Terör ve şiddet kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın karşısında daima durdu, asla taviz vermedi.” diye konuştu.

– TÜRK DIŞ SİYASETİNDEKİ MUVAFFAKİYET

Geçmişte İslam coğrafyasında başarılı bir siyaset yürütülemediğini söyleyen Destici, o günlerin geride kaldığını tabir ederek şöyle devam etti:

“1992-93’te, SHP’nin iktidar ortağı olduğu yıllarda Karabağ işgal edilirken, Hocalı’da katliamlar, soykırım yapılırken merhum Elçibey Türkiye’den iki helikopter istedi. Hem de muharebe helikopteri değil, nakliye helikopteri, oradaki yaralıları, sivilleri taşımak için. O devir Türkiye’yi yönetenler iki helikopter gönderemedi ancak elhamdülillah geçen sene gördük, Karabağ işgalden kurtulurken Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükümeti, tüm gücüyle can Azerbaycan’ın yanında durdu ve 30 yıldır işgal altında olan topraklar azat edildi. İşte birliğin sonucuydu bu. Yalnızca Türkiye-Azerbaycan işbirliği 30 yıllık işgali sona erdirdi. Düşünün ki tüm Türk dünyası, İslam dünyası bir olsa ne Kırım işgal altında durur, ne Doğu Türkistan, ne de Filistin… Ukrayna ve Rusya heyetleri, Türkiye’de bir ortaya geldi. Barış görüşmeleri ya da savaşı sona erdirme, ateşkes görüşmeleri gerçekleştirdiler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünyadaki tüm devletler içinde ne kadar büyük, ne kadar değerli, ne kadar önemli ve ne kadar hakikat dış siyasetler ürettiğini görmek, elbette ki bir Türk vatandaşı, bu vatanın bir evladı olarak bizleri ziyadesiyle şad etmektedir. İnşallah Türkiye, başta kendi kardeş ve soydaş coğrafyası olmak üzere tüm bu coğrafyalarda akan kan ve göz yaşını gün gelecek Allah’ın müsaadesiyle durduracaktır.”

– “CUMHUR İTTİFAKI HAİN FETÖ DARBE TEŞEBBÜSÜNE KARŞI SOKAKTA KURULDU”

Muhsin Yazıcıoğlu siyasetinin en kıymetli noktalarından birisinin ulusal irade, ulusal iradenin tecellisi olduğuna işaret eden Destici, milletin oyunun bir eksiksiz sandığa yansıması ve milletin tercih ettikleri, seçtiklerinin ülkeyi yönetmesi ismine ne yapması gerekiyorsa onu yaptığını lisana getirdi.

“12 Eylül’de bunun acı bedelleri ödenmişti ve Muhsin Yazıcıoğlu, bunun muhasebesini mahpus hayatında en güzel formda yapmış insanların başında gelmektedir.” diyen Destici, kelamlarını şöyle tamamladı:

“28 Şubat’ın o karanlık günlerinde, herkesin kapısını kapattığı, pencerelerini kapatıp, perdelerini indirdiği günde Muhsin Yazıcıoğlu çıktı ve mertçe ‘Ordu peygamber ocağıdır ve bu ordu bizim göz bebeğimizdir. Lakin namlusunu milletine döndürmüş tanka asla selam durmam.’ dedi. O vakit fiili bir darbeye kalkışılsaydı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları, sokaklarda o darbeye karşı çıkacaklardı. Motamot 15 Temmuz’da milletimizin ve hepimizin karşı durduğu üzere. Bize soruyorlar, ‘Cumhur ittifakı ne vakit kuruldu?’, Cumhur İttifakı pazarlıkla kurulmadı, Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi hain FETÖ darbe teşebbüsüne karşı sokakta kuruldu. Onun için Cumhur İttifakı’nın bu kadar sağlam, hiçbir pazarlığa tabi olmayan halde yürümesinin sebebi ve hikmeti budur. Devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali her şeyin önünde olmaktadır. Bu türlü olursa amaca varacak, bu türlü olursa devam edecektir. Bu samimiyet, bu ihlas ve bu kanılarla siyasetimize devam ediyoruz. Bundan sonra da kimin ne dediğine bakmadan, inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.”

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.