Bakan Soylu’dan ABD’ye sert tepki!

Bakan Soylu’dan ABD’ye sert tepki!

ABONE OL
Nisan 17, 2022 04:07
Bakan Soylu’dan ABD’ye sert tepki!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD tarafından hazırlanan dış siyaset raporunu eleştiren Bakan Soylu, “Sizin, bizim hakkımızda hazırladığınız rapor değil, asıl biz sizin hakkınızda hazırlarsak temel yandı gülüm keten helva” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları’nın Gaziosmanpaşa’da düzenlediği sahur programına katıldı. Bakan Soylu ile birlikte programa Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Katipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta, Trabzon Dernekler Federasyonu Lideri İsmail Şatıroğlu ile Trabzonlular katıldı. Sahur programında konuşan Süleyman Soylu’nun maksadında ABD Dış İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Dış Siyaset raporu vardı.

Soylu, “Orada diyor ki Türkiye FETÖ ve PKK’ya haşin davranıyor. Onlar terörist değil, onlar siyasi tutuklu diyor. Yani biz onları siyaset sebebiyle tutuklu hale getirmişiz diyor. Yetmedi. İçişleri Bakanlığını eleştiren büyük bir paragraf açıyor. Biz PKK’ya ve FETÖ’ye karşı şiddetle mukabele ediyormuşuz” dedi.

“LGBT DENİLEN SAPKINLIĞA MÜSAMAHA GÖSTERMİYORMUŞUZ”

ABD tarafından hazırlanan raporda LGBT’ye yönelik yazılanlara da değinen Soylu, “LGBT denilen sapkınlığa, bir vesile ile kafayı yiyeceğim. Amerika şöyle istiyor. Dünyanın her yerinde erkeklerle erkekler evlensin. Bayanlar da bayanlarla evlensin. Ya siz evleneceksiniz, Lut kavmi üzere olacaksınız.  Ben size ne diyeyim? Biz neymiş buna müsamaha göstermiyormuşuz. FETÖ’ye müsamaha göstermiyormuşuz. PKK’ya müsamaha göstermiyormuşuz. LGBT’ye müsamaha göstermiyormuşuz. Türkiye huzurlu bir hale gelmiş. Ve bu huzurlu hale gelmelerinden de bunlar rahatsızlanmış. Sizin bizim hakkımızda rapor yazmanız değil, biz sizin hakkınızda rapor yazarsak temel yandı gülüm keten helva” diye konuştu.

“ABD, DÜNYAYI UYUŞTURUCUYLA KARŞI KARŞIYA BIRAKTI”

Soylu, “Sen 15 Temmuz darbesinde, sayın Cumhurbaşkanımızın uçağı havadayken onun nerede olduğunu birilerine göstermek için yayınlar yapmadın mı? Yaptırmadın mı? Sen Afganistan’da, iki binli yılların başında Afganistan’ı işgal ettiğinde 17 bin dekardan, Afganistan’daki uyuşturucu, narkotik yahut haşhaş üretimini 300 bin dekarın üzerine çıkarıp, Afganistan’dan bütün dünyaya yayılan eroinle karşı karşıya bırakmadın mı? Bizim senin hakkında hazırlayacağımız raporlar Meydan Larousse olur. Senin yazacağın rapor hiçbir mana söz etmiyor” formunda konuştu.

“MEMLEKETİNİZLE BAĞINIZI KOPARMAYIN”

Konuşmasında gençlere seslenen Soylu, “Memleketinizle bağınızı koparmayın. Bazen hemşehrilerimizle bir yerlerde karşılaşıyorum. Yeni kuşakla anneleri, babaları daima bir arada, işte nerelisin diyorum. Trabzonluyum diyor. Gittiniz mi memlekete? Yok bilmiyoruz. Güya kurşun vurmuş üzere oluyor bana. Nasıl bilmiyorsunuz? Neden gitmiyorsunuz? Söylüyoruz, ediyoruz. Sonra kelam alana kadar bırakmıyorum. İnşallah seneye gideceğiz diyor. Gidip  göstermek lazım. Sizden sonraki kuşaklara de gidip göstermek lazım. Asıldan ve kuşaktan ayrılmayacaksınız. Bu milletin ayakta durmasının sebebi aslını ve jenerasyonunu bilmesi ve onu unutmamasıdır” tabirlerini kullandı.

Bakan Soylu’ya, programın sonunda annesiyle kendisinin yer aldığı kara kalem çalışması armağan edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.