Bakan Soylu, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde iftar yaptı

Bakan Soylu, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde iftar yaptı

ABONE OL
Nisan 4, 2022 21:01
Bakan Soylu, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde iftar yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL‘BATAKLIĞI KURUTMAK İÇİN BÜYÜK BİR UĞRAŞ ORTAYA KONULUYOR’

Bakan Soylu, iftar yemeğinin akabinde yaptığı açıklamada, uyuşturcuyla uğraşa ait, “Bugün sabah güvenlik toplantısındaydık. Uyuşturucuyla o denli bir çaba ortaya konuldu ki 15 Temmuz’da uyuşturucudan 35 bin kişi vardı cezaevinde, bugün 104 bin kişi var. Çocuklarımızı bu musibetten korumak için büyük bir gayret ortaya koyan güvenlik güçlerimiz var, sizler varsınız. Bu devrin özelliği şöyle bir farklı. Bu periyotta yalnızca hata ve suçluyla gayret etmiyoruz. Bana nazaran Türk polis teşkilatının bu periyodunu öteki devirlerden ayırt edici özelliği, stratejisini, aklını, tahlilini, ortaya koyarak yalnızca sivrisineklerle uğraşmıyor, bataklığı kurutmak için büyük bir çaba ortaya koyuyor” dedi.

Soylu, trafik, hırsızlık, aile içi şiddet üzere olayların 15 Temmuz öncesindeki sayıları ile günümüzdeki sayılarını kıyaslayarak her alanda büyük bir muvaffakiyet kaydedildiğini söyledi.

‘SEVİYEYİ DÜŞÜRMEMEMİZ LAZIM’

Vatandaşların güvenlik güçlerine karşı memnuniyetinin TÜİK sayılarına yansığını aktaran Soylu, şöyle devam etti: 

“3 yıldır Türk polis teşkilatı, jandarmamız da var, kıyı güvenliğimiz de var, asayişi temin için, TÜİK’in yaptığı araştırmalarda halkımıza ‘Kamu hizmetlerinden en çok hangisinden mutlusunuz?’ sorusunu sorduğumuzda asayiş birinci sırada geliyor. Bu bizim için milletimizin mükafatıdır. Bu seviyeyi hiç düşürmememiz lazım. Suçluya karşı kanunların verdiği imkanlar çerçevesinde uğraşımızı en güçlü bir formda yapacağız. Acımayacağız; lakin vatandaşımıza karşı da yarı belimize kadar eğileceğiz. Hürmetkar olacağız, müşfik olacağız.” 

KAYNAK: DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.