Bakan Dönmez paylaştı: Kılıçdaroğlu’nun palavrası ortaya çıktı!
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • Bakan Dönmez paylaştı: Kılıçdaroğlu’nun palavrası ortaya çıktı!

Bakan Dönmez paylaştı: Kılıçdaroğlu’nun palavrası ortaya çıktı!

ABONE OL
Nisan 25, 2022 22:37
Bakan Dönmez paylaştı: Kılıçdaroğlu’nun palavrası ortaya çıktı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı; akıllı sayaçların elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında koruma ettiğini, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerini de kapsayan saat: 18:18 ile 21:31 ortasında güç kullanımının olmadığı, saat: 21:31’den itibaren güç kullanımına devam edildiği anlaşıldığını açıkladı.

DÖNMEZ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA: İSPAT İSTEMİŞTİNIZ, İŞTE İSPATI”

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de; toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve “Sayın Kılıçdaroğlu; anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim ölçüsü ve kesinti bilgilerini tarih-saat olarak hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. Çünkü bunları bilseydiniz o savlarda bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı” tabirlerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU, KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEYECEK MİSİNİZ?”

Fatih Dönmez, şunları söyledi:

“Söz konusu abonenin sayacından alınan bilgilere nazaran; abonenin gücü 4 aydır kesik değildir. Geçmiş tarihlerde günlük elektrik tüketimi mevcut olduğu üzere ziyaret ettiğiniz 23 Nisan Cumartesi günü de elektrik tüketimi mevcuttur.”

“O gün yalnızca sizin ziyaret saatlerinizi de kapsayan 18:18 ile 21:31 saatleri ortasında elektrik tüketimi yoktur. Ziyaretinizin akabinde 21:31’den itibaren elektrik kullanımına devam edilmiştir.”

“O gün dağıtım şirketi rastgele bir kesme-açma süreci yapmadığına nazaran ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Gerçeğe ters tezlerinizden ötürü mahcup oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?”

İŞTE O AÇIKLAMA

Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı; Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan Cumartesi günü Keçiören’de ziyaret ettiği ve borcundan ötürü elektrik gücünün 4 aydır kesik olduğunu tez ettiği abonenin durumu hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada şöyle denildi:

“Konu hakkında ilgili dağıtım şirketinin bugün (dün) yaptığı açıklamada kelam konusu abonenin 31 Mart 2022 tarihinde elektrik gücünün borçtan ötürü kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik gücünün tekrar bağlandığı ve bu tarihten sonra abonenin rastgele bir nedenle elektrik gücü kesme sürecinin yapılmadığı, abonenin 5 Nisan’dan bu yana sıkıntısız ve kesintisiz bir halde elektriğinin kullanıma açık olduğu belirtilmiştir..”

“AKILLI SAYAÇLAR ELEKTRİK TÜKETİM VE KESİNTİ BİLGİLERİNİ HAFIZASINDA KORUMA ETMEKTE”

“Bilindiği üzere akıllı sayaçlar elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında koruma etmektedir. Kelam konusu sayaca ilişkin bilgiler Bakanlığımızın talebi üzerine ilgili dağıtım şirketi tarafından tespit edilerek kayıt altına alınmış ve bakanlığımıza bildirilmiştir. Bu bilgilerden görüldüğü üzere tez edildiği üzere 4 aydır gücün kesik olmadığı, geçmiş tarihlerde güç kullanımının mevcut olduğu üzere, 23 Nisan Cumartesi gününde de güç kullanımının mevcut olduğu lakin ilgili dağıtım şirketinin rastgele bir kesme ve açma sürecinin bulunmamasına karşın ekte sunulan Güç Kesintisi kaydında görüldüğü üzere Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerini de kapsayan 18:18 ile 21:31 ortasında güç kullanımının olmadığı, 21:31’den itibaren güç kullanımına devam edildiği anlaşılmıştır.”

“İşbu açıklamaya vatandaşlarımızın hakikat bilgilendirilmesi ismine muhtaçlık duyulmuştur. Kamuoyunun bilgilerine sunarız…”

KILIÇDAROĞLU’NUN “BAKAN EVVEL ‘EVİMİN ELEKTRİĞİ KESİK DEĞİLMİŞ’ ALGISINA GİRİŞTİ” SAVINDA BULUNDU

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i amaç almış ve “Beşli çetenin bakanı evvel ‘evimin elektriği kesik değilmiş’ algısına girişti, sonra bu operasyon ortaya çıktı. Saraya çağrımdır! Karanlıktaki fakirlerin elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim… Ödeyin fakirin faturalarını utanmazlar!” iddiasında bulunmuştu.

NELER YAŞANMIŞTI?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘elektrik’ üzerinden giriştiği algı oyunu deşifre oldu. Kılıçdaroğlu, elektriğe gelen artırımları mazeret edip, 1030 TL fiyatındaki 3 aylık faturasını ödemediği için elektrikleri kesildi.

Kılıçdaroğlu’nun 73, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun ise 70 yaşında olması nedeniyle bölgedeki vazifeli tedarik şirketince, aile şubat ve mart ayı faturalarını ödememesine karşın elektrikleri kesilmedi.

Nisan ayında gelen faturayı da ödemeyen Kılıçdaroğlu elektriğinin kesildiğini eşinden öğrendiğini toplumsal medya hesabı üzerinden duyurdu. Kendisinden öbür hiç kimsenin kelamda hareketine katılmadığı Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen konutunun önünde basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu 3 ay boyunca ödemediği fatura ile ilgili olarak, “Ben elektrik parasını ödeyebilirim. Benim gelirim zati ziyadesiyle yetiyor lakin sorun geliri olmayan ya da düşük gelirli ailelerin yaşadıkları dram, asıl sorun o” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.