Bahçeli’nin dayanağı, TYT’ye girerken kimliğini unutan Ayşe’yi duygulandırdı
  • 365 Gün Haber
  • Gündem
  • Bahçeli’nin dayanağı, TYT’ye girerken kimliğini unutan Ayşe’yi duygulandırdı

Bahçeli’nin dayanağı, TYT’ye girerken kimliğini unutan Ayşe’yi duygulandırdı

ABONE OL
Haziran 21, 2022 21:02
Bahçeli’nin dayanağı, TYT’ye girerken kimliğini unutan Ayşe’yi duygulandırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beraber yaşadığı kuzeni Gülhan Gürsoy’un konutunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Sabancalı, imtihan yerine erken gittiğini ve binaya girerken kimliğini unuttuğunu fark ettiğini söyledi.

Ağlayarak dışarı çıktığını ve misyonlu polislerin kendisini sakinleştirmeye çalıştığını lisana getiren Sabancalı, “Beni okula bırakan kuzenimin eşi olan Erol ağabeye telefonla ulaştılar. Kimliğini imtihan saatinden evvel getirebildiler ve imtihana girebildim.” dedi.

Olayın medyaya yansımasının akabinde birçok insanın kendisine ulaştığını ve takviye kelamı verdiğini tabir eden Sabancalı, “Birçok beşerden burs teklifi aldım. Görüntülerim çok fazla yayıldı. Bütün Türkiye’nin duasını aldım, hepsine çok teşekkür ederim.” tabirini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin de kendisine dayanak kelamı verdiğini aktaran Sabancalı, şunları söyledi:

“Beni Devlet Bahçeli’nin özel kaleminden aradılar. Şayet devlet üniversitesini kazanırsam Devlet Bahçeli’nin bütün okul masraflarımı karşılayacağını ve burs vereceğini, şayet kazanamazsam da bir vakıf üniversitesine göndereceklerini ve bir ömür uzunluğu bana sahip çıkacaklarını söylediler. Bu çok hoş bir şey. Ben, bu vakte kadar kimseden yardım istemeyen ve tek başıma işlerimi halletmeye çalışan biriydim. Beni bu verilen takviye çok duygulandırdı.”

Sınav günü Sabancalı’nın kimliğini kendisine yetiştiren kuzeninin eşi Erol Gürsoy, kendi kızının da birebir gün imtihana girdiğini ve Ayşe ile kızını erken saatte imtihana girecekleri binalara bıraktığını belirtti.

Kızını imtihana bıraktıktan sonra bir telefon geldiğini ve Ayşe’nin kimliğinin otomobilde kaldığını öğrendiğini lisana getiren Gürsoy, “Vakit kâfi olduğu için, gerilime girmeden kimliği yetiştirdim. Medyada çıktıktan sonra sağ olsun bizi kimse yalnız bırakmadı. Sayın Devlet Bahçeli olsun, Belediye Lideri Kadir Kara olsun, Dava Ocakları Lideri olsun bizi aradılar, ziyaret ettiler, Ayşe’nin devamlı gerisinde olduklarını söylediler. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sabancalı’nın birebir gün imtihana giren kuzeninin kızı Zehra Gürsoy da Ayşe ile adeta kardeş üzere olduklarını ve birbirlerini çok sevdiklerini tabir ederek, “İlk başlarda çok bir samimiyetimiz yoktu fakat teyzem vefat ettikten sonra sık görüşmeye başladık. Birbirimizi kardeş üzere görüyoruz. Yani birbirimize çok düşkünüz bu yüzden. Her şeyi birlikte yapmak istiyoruz. İmtihan tercihi olarak ben nereyi istersem o da benimle gelmek istiyor aslında. O yüzden hayalimiz daima bir arada gitmek.” sözlerini kullandı.

Dün MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin kurucusu olduğu Osmaniye Vakfı’nca yapılan yazılı açıklamada, “Osmaniye’de üniversite imtihanına girişi sırasında gündeme gelen hem yetim hem de öksüz kızımız Ayşe Sabancalı’nın devlet ya da vakıf fark etmeksizin hangi üniversite ve kısımda okumak istiyorsa Vakfımızın Kurucusu ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatları ile Osmaniye Vakfı olarak tüm eğitim masraflarını üstleneceğimizi kamuoyuna hürmetle duyuruyoruz” tabirlerine yer verilmişti.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.