AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu hadsiz kelamların birebiri merhum Menderes’e karşı da söylenmişti
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu hadsiz kelamların birebiri merhum Menderes’e karşı da söylenmişti

AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu hadsiz kelamların birebiri merhum Menderes’e karşı da söylenmişti

ABONE OL
Nisan 27, 2022 22:07
AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu hadsiz kelamların birebiri merhum Menderes’e karşı da söylenmişti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çelik, Mamak Belediyesi tarafından Kayaş’ta düzenlenen iftar programında Mamaklılarla bir ortaya geldi.

Kadir Gecesi’ni tebrik eden Çelik, iftar sofrasında huzur ve itimat içinde bir ortada olmanın eşi bulunmaz bir nimet olduğunu söyledi. Çelik, “Şunu unutmuyoruz, biz buralarda huzur ve itimat içerisinde rahatça, kardeşçe, omuz omuza, kol kola ailelerimizle, çocuklarımızla birlikte oturuyoruz. Bunun en büyük teminatı şu anda teröre karşı uğraş eden, Pençe-Kilit Operasyonu’nda yer alan askerlerimizin yaptığı üzere güvenlik güçlerimizin yaptığı üzere ülkemizi koruyan kardeşlerimizdir. Buradan, bu iftar sofrasından Pençe-Kilit Operasyonu’nda çaba eden Mehmetçik’e selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz.” diye konuştu.

Operasyonda şehitlerin olduğunu belirterek, Allah’tan şehadetlerini kabul etmesini dileyen Çelik, “Şehitlerimiz, işte biz buralarda, bu mübarek günleri huzur içerisinde idrak edelim diye, beraberce, birlikte, kardeşçe bu birlikteliğimizi kentlerimizde, mahallelerimizde, sokaklarımızda sürdürelim diye bu büyük fedakarlığı yapıyorlar. Onları hiçbir vakit unutmayacağız.” sözlerini kullandı.

– “PENÇE-KİLİT’LE BİR GECE APANSIZIN GELDİK”

Mehmetçik’e her vakit dualarla dayanak olmaya devam edeceklerini lisana getiren Çelik, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Çelik, şer odaklarının saldırısına karşı Türkiye’yi korumak için en büyük garantilerinin, birlik, beraberlik ve kardeşliklerinin olduğunu söz etti.

Bu özellikler korunduğu surece, nereden olursa olsun Türkiye’nin önündeki bütün tuzakları bertaraf ederek, Türkiye’nin önünü açmayı sürdüreceklerini anlatan Çelik, imkansız denen kurallarda güç şartlarda bunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

– “MUHTIRA TEŞEBBÜSÜ BİR KAĞIT KESİMİNE ÇEVRİLDİ”

Türk siyasi ve demokrasi hayatının en tarihi günlerinden birinde olduklarını anımsatan Çelik, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bugün 27 Nisan, Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı devrinde bir 27 Nisan günü, hükümetimize bir muhtıra verilmeye kalkılmıştı. Tarihe ’27 Nisan muhtırası’ olarak geçecekti. Tekrar hükümete vesayet yoluyla hükmetmeye çalışanların ortaya koyduğu bir tabloyla, bir teşebbüsle karşı karşıyaydık. Lakin bir şey oldu, her vakit hükümetler muhtıra yediklerinde muhtıranın gereğini yapacaklarını söyler, bir kenara çekilirlerdi. Lakin o 27 Nisan günü verilmeye çalışılan muhtıraya karşı Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı periyodunda birinci sefer hükümetimiz bu muhtırayı kabul etmedi, bu muhtıraya direndi ve işte o gün sizlerin de takviyesiyle muhtıra teşebbüsü bir kağıt kesimine çevrildi.”

Türkiye’yi ve demokrasisini sakatlamaya, siyasi hayatın üzerinde vesayet kurmaya çalışanlara karşı uğraş etmiş bir takım olduklarını vurgulayan Çelik, en büyük güç ve garantilerinin dayanışma olduğunu bildirdi.

Çelik, Türkiye’nin her tarafında verdikleri uğraşta en büyük destekçilerinin bayanlar olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“En son birisi çıktı, Sayın Cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye kalktı.” sözünü kullanarak, CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’in “Erdoğan’ı mahkum ettireceğiz.” dediğini aktaran Ömer Çelik, şunları kaydetti:

Siz kimsiniz? Tarihinizde, milletin demokrasisi üzerine çöktünüz. Siz kimsiniz? Ne vakit millet birisine oy verse, onun hakkını, hukukunu gasbettiniz. Milletin demokrasisinin çalınmasının siyasi tarihi size ilişkin, milletin refahının çalınmasının siyasi tarihi size ilişkin, darbelerin desteklenmesinin siyasi tarihi size ilişkin. Merhum Menderes’in ve arkadaşlarının şehit olmasındaki cürümlerin ardındaki siyasi tarih size ilişkin. Geçti o günler, ‘Yeter kelam milletindir’ demiştik artık ‘Yeter karar milletindir’ diyoruz. Bir daha asla o Yassıada zihniyetini asla ve kat’a diriltemeyeceksiniz. O berbat siyasetlerinizi hayata geçiremeyeceksiniz. Ne Cumhurbaşkanımızı ne milletimizi asla ve kat’a bir daha tehdit edemeyeceksiniz. Bunların bütün ömrü sizin babalarınızın, dedelerinizin, annelerinizin, büyükannelerinizin verdiği oyları çalmakla geçmiştir. Onlar sandığa oy verirler bunlar çalardı, artık müsaade etmeyeceğiz.”

İftar programında Mamak Belediye Lideri Murat Köse ile AK Parti Mamak İlçe Lideri Erhan Sarıgöl de hazır bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, iftar programının akabinde Üreğil Millet Bahçesi’ne geçerek incelemelerde bulundu.​​​​​​​

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.