AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ: İzmir’de 148 okul yapılacak
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ: İzmir’de 148 okul yapılacak

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ: İzmir’de 148 okul yapılacak

ABONE OL
Mart 31, 2022 10:38
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ: İzmir’de 148 okul yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022’de İzmir’de yapılacak eğitim-öğretim yatırımlarına ait açıklama yapan AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yatırım programı çerçevesinde kentte tamamlanması hedeflenen projeleri anlattı. 

Dağ, “Eğitim-öğretim altyapımızı güçlendirmeyi sürdürüyoruz. Bu sene içinde İzmir’de 78 okul yıkılıp tekrar yapılacak ve 70 yeni okulun inşası tamamlanacak. İzmir’de eğitim-öğretim altyapısını güçlendirmek için 2 milyar 950 milyon lira bütçe ayrıldı.” sözlerini kullandı.

Eğitim-öğretimde İzmir’in çehresinin değişeceğini aktaran Dağ, sadece okul yapmayacaklarını, buna bağlı olarak birçok toplumsal donatı alanı ve öğrencilerin faydalanabileceği hizmetleri de hayata geçireceklerine dikkati çekti. 

Dağ, kelamlarını şöyle sürdürdü: 

“Bu kapsamda yaklaşık 3 milyar lira bütçeyle 148 okul yapılacaktır. Bunların 79’u mevcut okulların yıkılıp modernize edilerek tekrar yapılması, 70 okulun ise inşa edilmesi halinde planlanmıştır. Bu çerçevede 45 anaokulu, 33 ilkokul, 28 ortaokul ve 42 liseye ait çalışma yapılacak ve İzmir’imize 872 yeni derslik kazandırılırken mevcut 1692 derslik ise yine yapılacaktır. Okulların yanı sıra pansiyon, spor salonu ve öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alabilecekleri atölyeleri de inşa edecek ve yenilenme gereksinimi olanlar yıkılıp yine yapacağız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini inşa edebilmeleri, geleceğe hazırlayabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaktan hiçbir vakit geri durmadık, durmuyoruz ve durmayacağız. Bugüne dek hem ülkemizde hem de İzmir’imizde okul ve öğretmen sayımız ile okullaşma oranımızı artırdık. Derslik başına ve öğretmen başına düşen öğrenci sayımızı ise azaltarak çocuklarımıza daha nitelikli bir eğitim ortamı tesis etmek için çalıştık. 2022 yılı İzmir’de yeni okullarımızın inşa edildiği, birçok okulumuzun ise yenilendiği bir sene olacaktır.”

Dağ, yatırımların iyi olması temennisinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.