Ahmet Ağaoğlu: Ben kimseyi genel konseye davet etmedim

Ahmet Ağaoğlu: Ben kimseyi genel konseye davet etmedim

ABONE OL
Mart 31, 2022 21:04
Ahmet Ağaoğlu: Ben kimseyi genel konseye davet etmedim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzonspor Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu, Trabzon’a gelen Ukraynalı altyapı atletleriyle bir ortaya geldiği akşam yemeğinin akabinde gündeme yönelik basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Uzun müddettir kamuoyunun gündemini meşgul eden Merkez Hakem Konseyi kararlarıyla ilgili olarak Ağaoğlu, “Uzun vakittir kamuoyunun gündemini işgal eden bir MHK’nin almış olduğu karar var. Türkiye Futbol Federasyonu’nun onaylamış olduğu daha sonra da Tahkim Heyeti’ne yapılan itirazla Tahkim Heyeti’nin hakemlerin lehine vermiş olduğu bir karar var. Bununla alakalı olarak kimi kulüplerimiz kendi web sitelerinden ferdi açıklama yaptı. Süreç maalesef ülkede sporun ve futbolun önüne geçti. Neredeyse iktisadın de önüne geçecek. Bizim duruşumuz başından beri birebir Trabzonspor Kulübü olarak. Benim daima olarak söylediğim bir şey var. Türkiye Futbol Federasyonu futbolun amir konseyidir. Genel şurada seçimle misyon başına gelir maddelerin Türkiye Futbol Federasyonu’na tanımış olduğu haklar vardır. Kanunların kendisine vermiş olduğu haklara dayanarak TFF’nin sorumlulukları açıktır. TFF ve öteki bütün federasyonlar vazife yetki ve sorumlulukları çabucak hemen birebirdir. Bir tek amatör federasyonları Tahkim Konseyi gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindedir. Şuraların almış olduğu kararı yürürlüğe koymak talimatları oluşturmak değiştirmek değiştirerek uygulamak ve talimatları yürürlükten kaldırmak federasyonların idare konseylerinin yetkisindedir. TFF’nin almış olduğu bir karar var. İçimize sindiririz, sindiremeyiz, beğeniriz, beğenmeyiz, eleştirebiliriz, kahırlar varsa tartışabiliriz. Değiştirilmesi istikametinde gayretler sarf ederiz lakin federasyonun şahsiyetine ziyan verecek ölçüde tenkit konusu yaptığımız vakit kurum ziyan görür. Kurum un ziyan gördüğü bir yerde de ülke futbolu ziyan görür. Ve bu zararın bedelini de hem futbol olarak hem spor olarak biz hepimiz ülke futbolunun paydaşları olarak öderiz. Onun için içimize sindirelim yahut sindirmeyelim federasyonun almış olduğu bir karar vardır federasyonun almış olduğu karara Trabzonspor kulübü hürmet duyar. Bunun da altını çok açık ve net olarak çizmekte de hiçbir sakınca görmüyorum. Ülke futbolunu yöneten seçimle genel şurada iş başına gelen Türkiye Futbol Federasyonu’na karşı hürmetimiz 21 sene federasyon başkanlığı yapmış bir insan olarak Trabzonspor’un duruşu, Trabzonsporluluk bunu gerektirir” dedi.

“Ben kimseyi genel konseye davet etmedim”

TFF’yi seçim davet ettiği istikametindeki tezlerle ilgili gelen soruya ise Ağaoğlu, “Benimde dikkatimi çeken bir mevzuydu bu. Orada tabir etmek istediğim şey son derece açık. Istırabımız varsa bir sorun varsa şikayetimiz varsa bunu lisana getirebileceği yer genel heyetlerdir dedim. Ben kimseyi genel heyete davet etmedim. Bu spor kulüplerimizde de böyledir, Trabzonspor’umuzda da bu türlü. Biz 30 yıldır bu terbiye ile büyüdük. Bir idaresi iş başına getrisiniz. İdaresi iş başına getirdikten sonra tenkitlerimiz olur. Farklı niyetlerimiz, farklı fikirlerimiz olur. Bunu lisana getiririz. Fakat önemli manada sorunumuz varsa bunu lisana getirebileceğimiz yer genel heyetlerdir. Benim dün söylemeye çalıştığım şey buydu. Lakin tabi haber sitelerinde Ahmet Ağaoğlu TFF’yi genel konseye davet etti şekkinde bir iki haber çıktığına bende şahit oldum. Asla bu türlü bir şey kelam konusu değildir” formunda konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.