6’lı ittifak CHP’nin reklamcısını isyan ettirdi: Erdoğan’ı 6 kişi için niçin bıraksınlar?
  • 365 Gün Haber
  • Genel
  • 6’lı ittifak CHP’nin reklamcısını isyan ettirdi: Erdoğan’ı 6 kişi için niçin bıraksınlar?

6’lı ittifak CHP’nin reklamcısını isyan ettirdi: Erdoğan’ı 6 kişi için niçin bıraksınlar?

ABONE OL
Nisan 14, 2022 04:38
6’lı ittifak CHP’nin reklamcısını isyan ettirdi: Erdoğan’ı 6 kişi için niçin bıraksınlar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başsoy katıldığı bir canlı yayın programında “Seçmenin ne olduğu aşikâr olmayan 6 kişilik ittifaka oy verme ihtimali yüksek gelmiyor. Nasıl olsa seçim kazanılacak’ diye bir hülya var orada. O hülya bana kâbusa dönebilecek bir hayal üzere geliyor.” tabirlerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart’taki lokal seçim kampanyasını yürüten Ateş İlyas Başsoy’dan 6’lı ittifaka yönelik bir tenkit geldi.

Başsoy katıldığı bir canlı yayın programında “Seçmenin ne olduğu belirli olmayan 6 kişilik ittifaka oy verme ihtimali yüksek gelmiyor. Ukrayna ve Rusya’nın ayakta alkışladığı bir Lider var, Nobel alacağı konuşuluyor. Niçin bıraksınlar Erdoğan’ı?” tabirlerine yer vererek mümkün bir başarısızlığın altını çizdi.

İşte CHP’nin seçim kampanyasını yürüten reklamcı Ateş İlyas Başsoy’un 6’lı ittifak umudunun nasıl kabusa dönüşeceği ile ilgili söylediği o kelamlar:

İNSANLARDA HEYECAN UYANDIRAMADILAR

6’lı ittifak diye bir kavram çıktı son periyotta ortaya lakin ben de bir heyecan göremiyorum orada. Heyecan potansiyeli var. Çok fazla artılar var, çok olumlu işe yarayacak cevherler diyeyim fakat sonuçta bu cevherlerden yemek pişmedi. İnsanlara da heyecan uyandıracak bir dalga yaratılamadı.

DAHA AZ OY ALACAKLAR UYARISI

Maalesef bu matematik tutmuyor. Bu matematik tutsa Türkiye’de, geçmişte bir sürü sosyalist hareket yüzde 1 alıyorlardı lakin birleştiklerinde bakıyorlar 0.5 alıyorlar. Yüzde 4 almasını bekliyorsun bir sinerji olarak, karşıt bir sinerji oluyor, daha da az oy alıyorlar. Şayet netleşmezse ben burada bu türlü bir risk görüyorum.

TELAFFUZLARININ HALK TARAFINDA BİR MANASI YOK

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in hiçbir manası yok. Çok soyut bir kavram. Lisans eğitimini tamamlamış birisi için manası olabilir lakin pratikte biz bunun için bir ortaya geldik demenin halk tarafında bir manası yok.

VATANDAŞ 6 KİŞİ İÇİN ERDOĞAN’I BIRAKMAZ

İnsanların yoksullaştığı tezi ne kadar gerçekçi? Bizim zannettiğimiz kadar olmayabilir. O yüzden buradan hareket ettiğimizde bize oy verebilecek kitleye çok fazla seslenmeyebiliriz. Bu insanların, bu 6 partiyle gelecek beklentisi gerçekçi olmayabilir. Şu anda daha fazla ekmek kazanma bahtları var. Zira üretim var. Tek vardiya çalışan fabrikalar üç vardiya çalışıyor. Bu demek ki üç kat daha fazla insan çalışıyor. Zira ihracat yapıyor iktisat.

Ülkenin başında Rusya ve Ukrayna konusunda herkesin görüşüne başvurduğu, Nobel alacak diye önemli ciddi konuşulan bir Lider var. Niçin bıraksınlar ki Erdoğan’ı 6 kişi için?

HÜLYA KABUSA DÖNÜŞECEK

Lütfen halka bir şey söylesinler. Şu niyet var ya, ‘Nasıl olsa Tayyip Erdoğan çok yoruldu, çok bitti. Nasıl olsa seçim kazanılacak’ diye bir hülya var orada. O hülya bana kâbusa dönebilecek bir düş üzere geliyor. Tayyip Erdoğan şu durumda kazanabilir seçimi yeniden. Yani seçim olsa kaybedecek diye bir durum yok.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.